Občas se setkám s tím, že se mě lidí ptají, jak jsem kterou fotku fotil. Rozhodl jsem se tedy, že k vybrané fotografii připojím i krátký příběh jejího vzniku. Komentáře jsou vítány, prostřednictvím kontaktního formuláře v sekci "kontakt".

Pokud by vás zajímaly okolnosti vzniku některé konkrétní fotografie, dejte vědět a příští "foto příběh" může být podle vás.

Foto příběh - „Veverka a slon“

Rok: 2006
Místo: Washington, D.C. (USA)
Technika: Zenit TTL + Jupiter 21M 200mm

Tato fotografie patří mezi ty vtipnější, které jsem kdy vyfotil. Také její focení byla docela zábava.

Veverka a slon

V létě roku 2006 jsem byl s kamarádem v USA. Hodně jsme pracovali na stavbách a velmi často přímo v hlavním městě, Washingtonu. Kolikrát jsme jezdili kolem Capitolu do práce, z práce...

Až jeden víkend v srpnu jsme si nakonec do D.C. udělali výlet jen tak. No, a tato fotografie vznikla asi 400m pod Capitolem, v malém parku. Seděli jsme ve stínu na lavičce a odpočívali. Kdo někdy byl v létě ve Státech ví, jaké tam je děsné vedro.. Najednou jsme si všimli, jak kolem pobíhá veverka. Vůbec se nás nebála. Tak jsme si ji vyfotili kompaktem digitálem jen tak pro radost a když nám stále pózovala, vytáhl jsem i Zenita. Stihl jsem dokonce vyměnit teleobjektiv a zalehnout do trávy. Co se dělo kolem mně nevím, já byl zabrán focením. Kluci pak říkali, že kolem chodili amíci a hrozně se mi smáli, jak tam ležím v trávě a fotím... Asi jsem vypadal legračně :) Snad si mně prý i někdo fotil jak fotím :)

Fotek se podařilo víc, tato byla nakonec pojmenována Veverka a slon. On ten strom, o který se ta veverka opírá, vypadal proti ní opravdu majestátně.